| Raducu445 a întrebat:

Dupa ce urmez Academia Nationala de Informatii din Bucuresti, am un job asigurat imediat dupa ce termin? Care sunt facultatile unde dupa terminarea lor am un job cu un salariu de 3000 lei minim sau unde pot gasi loc de munca rapid in domeniu?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Legat de prima parte, nu pot sa iti raspund. Dar pot la a doua.
Cele mai sigure, dupa parerea mea, unde ar putea sa se incadreze cerinta zisa de tine, ar fi medicina si domeniul IT.

| StefanChriss a răspuns (pentru DoarBogdan):

Daa, dar sase ani totusi cu medicina... laughing Ii recomand IT, prinde internship din anul 2, in 3 deja are salariu part time laughing

| Raducu445 explică (pentru StefanChriss):

Sunt la liceu, profilul filologie. Care sunt facultatile unde m as putea duce cu profilul asta? Si cu cerintele de mai sus, ori sa am un job dupa ce termin si salariul de minim 3000 ori sa gasesc usor un job cu acelasi salariu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru StefanChriss):

Da... si dupa un an de part-time te iau aia full time, stai sa lucrezi 8 ore pe zi, trece ziua imediat si te gandeti daca sa cauti altceva, vrei mai multi bani sau vrei mai multa libertate. Sau ambele. sad

Indiferent de domeniu... dupa apar adevaratele probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Politie