| yonutz63991 a întrebat:

Dupa cei 6 ani de medicina dentara devii medic dentist/stomatolog(la varsta de 25-26 de ani)? deci dupa cativa ani de experienta ti-ai putea deschide propriul cabinet?

funda

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa facultate, urmeaza 3 ani de rezidentiat, timp in care esti platit si apoi poti deveni medic stomatolog.

| yonutz63991 explică (pentru Salontanul):

Si in ce consta rezidentiatul?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru yonutz63991):

Rezidentiatul este practica medicala sub indrumarea unui doctor. Mai citeste si pe net: https://www.google.ro/#q=ce+este+rezidentiatul

| brandutzu a răspuns:

Rezidentiatul pentru medicina dentara nu este obligatoriu! Acesta se adreseaza celor care doresc o specializare gen ortodontie, protetica.
Cabinet iti poti deschide imediat ce ai terminat facultatea, daca detii resurse financiare, dar este preferabil sa stai cativa ani langa un medic cu experienta.