| pixeltinker a întrebat:

E adevărat că ajungi mai greu intr-un spital de stat cu postliceală decât cu facultate?

11 răspunsuri:
| pixeltinker explică:

Asistenta* am uitat să menționez

| Mosotti a răspuns:

Ajungi mai greu cu facultate, ca locuri sunt mai putine pe posturi din astea. Dar oricum pile trebuie sa ai si cu fac si fara, ca sa intri.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de ce boală suferi; în principiu nu contează ce studii ai ca să fii internat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-un spital de stat se dă concurs când sunt posturi libere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi și te angajezi la spital privat că sigur te angajezi mult mai ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pixeltinker):

O fată a făcut voluntariat o perioadă și când s-a dat concurs ea a câștigat postul de asistentă la un spital.

| pixeltinker explică (pentru mihai69):

Amuzant rău tu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pixeltinker):

Te poți angaja cu concurs dacă sunt locuri libere.

| Simpatic a răspuns:

Pretenas cine mai face angajari la stat in spital cu poslicela? ca sa fac o exagerare sa intelegi si infirmierele au facultate.
In ziua de astazi daca vrei sa ocupi un loc la stat ca si asistent/a iti trebuie facultate si apoi sa iei concursul.
Cunosc oameni in sistem, toti care aveau postliceala au facut ulterior facultate ca le erau amenintate locurile de catre cei noi care au venit cu facultate.
Stim foarte bine cum sta treaba cu facultatile in tara noastra si cum aproape orice alienat mintal o poate face cu bani!
De asta cand se duc demnitari de-ai nostri semi-analfabeti dar care au doctorate! si se intalnesc cu omologi din tari unde numai geniile termina o facultate sau fac un master/doctorat, precum Japonia, raman mirati niponii ca ce oameni destepti avem in tara asta ca toti avem facultati si majoritatea master sau doctorat! Nu stiu ei ca la noi sistemul este mizer, alimenteaza burtile unor mizerabili precum decanii si rectorii, un sistem care scoate someri pe banda rulanta!

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu. E pe concurs.
Știu persoane cu facultate care nu au prins la stat și altele care cu postliceala sunt asistente la spitale de stat. Deci e de noroc.