| Bilbobabag2y a întrebat:

E asa usor de ajuns inginer mecanic? Si ce salarii iau?

Răspuns Câştigător
| anonim3247 a răspuns:

Acum vreo 25 de ani un colonel SRI când se pensiona primea bani cât să îi ajungă să renoveze un apartament și să ia mobilă doar într-un dormitor.

Înainte de revoluție ăsta a fost ofițer de securitate.

Sau unul care a fost general de securitate NU avea bani să plătească întreținerea și rupea avizierul când se afișa întreținerea ca să nu vadă ceilalți vecini că are restanțe.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i usor deloc, ca trebuie sa faci 4 ani de facultate si sa-ti sustii licenta ca sa ajungi inginer mecanic.

Dupa care trebuie sa iti cauti demunca, fiindca facultatea nu vine cu loc de munca asigurat iar un inginer iese la pensie la 65 de nai, deci locuri de munca putine.

| darrio2007 a răspuns:

Cine zice ca e usor? Violeta ti-a raspuns foarte bine.

| Bilbobabag2y explică (pentru Violleta2022):

La.cum se fac facultatile in ziua de azi.

| Bilbobabag2y explică (pentru darrio2007):

Dar eu nu inteleg ceva, am respect pentru dvstra ca doar nu m ati jignit cu nimic dar am vazut ca mai spuneti de unul de altul dar dvstra lucrati pe un salariu foarte mic de 20 ani vi se pare corect sa ii judecati pe altii?

| ReddY25 a răspuns:

Nu e deloc iar salariile sunt tentante

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca poti duce 4 ani de matematica si fizica la o facultate tehnica nu e asa greu. Salariile sunt decente.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bilbobabag2y):

Nu judec pe altii. Dar cred ca nu ai inteles nimic din acel raspuns.