| NemNUZ a întrebat:

E chiar asa greu sa intrii la medicina? Ma tot uit pe google si vad doar lucruri care ma demoralizeaza, sunt in clasa a IX-a si ma gandesc serios sa dau la UMF Cluj, sunt foarte ambitios si nu cred ca o sa ma las, daca chiar nu intru la medicina o sa incerc sa ma angajez ca asistent sau ceva, imi place foarte mult medicina sau ma rog ce cunosc pana acum din ea,deci astept raspunsuri, daca nu la buget, cum e la taxa (ma refer cum se intra )? Inca o rugaminte, va rog nu faceti misto, am primit destule laughing, dau funda.

Răspuns Câştigător
| claudiu123 a răspuns:

Pf... Trebuie si banutihappy, dar in general trebuie sa te duca capul si sa inveti mult, ca dupa ce intrii nu mai e bataie de cap. Intr-o zi poti avea 6 cursuri, iar in alta zi doar 2 si dupa aia pleci acasahappy... cat semeni cu mine happy ( dar eu sunt mai mic ) Bafta,winking fii ambitios si o sa ajungi un om marehappy

8 răspunsuri:
| khaterin a răspuns:

Si sora mea e la facultatea de medicina in anul 3 si da este destul de greu adica nu o sa ai cine stie ce viata sociala daca dai la medicina deoarece trebuie sa inveti mai tot timpul dar daca pe tine chiar te pasioneaza medicina eu te sfatuiesc sa inveti si sa nu renunti la visele tale succes

| lenka018 a răspuns:

La cluj e cea mai grea facultate de medicina mai ales admiterea este ceva spectaculos....adevarul este ca e o meserie frumoasa, curata si banoasa. La Bucuresti si la Iasi admiterea este ceva mai usurica la modul ca ai intrebari grila...mai ai timp sa te razgandesti pana intr a 12 a si eu am vrut medicina la modul ca eram innebunita, am dat la profil real sectia stiinte ale naturii, asistam la operatii mergeam la morga (am o ruda care este medic si ma lua drept ucenic).dar acum intr a 11a m am inecat ca tiganul la mal dupa ce am muncit atat, cam multisor de invatat si m am hotarat sa dau fac. De limbi si literaturi straine laughing)dar daca tu ai vointa mai mare bafta si spor la invatatbatting eyelashes

| NemNUZ explică (pentru claudiu123):

Bani am, nu e problema, parintii mei lucreaza in strainatate, mersi pentru raspuns big grin

| NemNUZ explică (pentru khaterin):

Viata sociala nu ma prea intereseaza, adica na ce rost are sa imi pierd timpul si altele prin cluburi sau baruri, am o prietena de care sunt foarte multumit si parintii care ma iubesc, in afara de asta nu am nevoie de nimic, sunt dispus sa renunt la orice ca sa ajung medic. Mersi si iti urez bafta pentru sora ta, cel putin eu cred ca multi ar vrea sa fie in locul ei, big grin

| NemNUZ explică (pentru lenka018):

Am ales Clujul deoarece aici m-am nascut laughing, de fiecare data cand trec pe langa facultate ma gandesc doar la cei ce invata acolo si ce norocosi sunt, sau cand trec pe langa Institutul Inimii ma gandesc ce meserie frumoasa au doctori de acolo, laughing am auzit ca aici e putin mai greu dar daca nu se poate aici nu e nici o problema, oriunde e bine,

| khaterin a răspuns (pentru NemNUZ):

Oricum mai ai un an sa te gandesti poate te pasioneaza ceva mai usor eu una daca ar fi sa aleg o facultate as alege psihologie adica mie mi se pare foarte intesanta si fascinanta

| lenka018 a răspuns:

Oook, succes atunci!

| andreealc345 a răspuns:

Ai mai dat la Medicina?