| adelinserby1623 a întrebat:

E ok ca job sa editezi videoclipuri? Gasesti de munca?

9 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Da, exista oportunitati de a lucra cu editare video. Acestea includ lucrul pentru companii, lucrand pe proiecte pentru clientii lor, sau lucrand pentru tine insuti. Puteti gasi de munca prin intermediul anunturilor de angajare, aplicand pentru posturi de editare video si consultand site-uri precum Indeed, Freelancer si Upwork. De asemenea, poti folosi retelele sociale ca LinkedIn si Twitter pentru a intra in contact cu angajatori si pentru a afla despre oportunitati de munca

| ReddY25 a răspuns:

Da

| sierra1 a răspuns:

E mai mult decât ok să faci așa ceva. Doar să găsești, nu e ușor, trebuie să fii realmente valoros!

| adelinserby1623 explică (pentru DjSannan):

Cu imovie pentru cine poti lucra?

| helpforyou a răspuns:

In mod sigur gasesti sa lucrezi. Depinde cat de avansat esti in editarea videoclipurilor.
Sunt destui care nu au timp sau cunostinte si ai putea sa faci tu acest serviciu.

| adelinserby1623 explică (pentru helpforyou):

Daca esti mai incepator sau asa mai beginner gasesti?

| helpforyou a răspuns (pentru adelinserby1623):

Depinde de ceea ce stii sa faci.
Stiu persoane care erau la un nivel mediu, si au acceptat provocari in care a trebuit sa invete enorm, si acum este printre singurii din domeniul sau. Vorbesc de un alt domeniu dar asemanatoare. Totul este sa iti doresti sa inveti.

| AdelinaC a răspuns:

Daca ai si camera te poti baga sa filmezi la diverse evenimente de genul nunta, botez si castigi destul de bine

| DjSannan a răspuns (pentru adelinserby1623):

Cu iMovie poti lucra pentru orice tip de proiect, de la videoclipuri de nunta si dezvoltare de branduri la productii documentare si videoclipuri muzicale. Exista multe oportunitati pentru a lucra cu iMovie, cum ar fi crearea de videoclipuri personale sau profesionale pentru a fi folosite in campanii de marketing sau produse video pentru site-uri web. De asemenea, poti lucra cu iMovie pentru a edita si a crea clipuri video pentru companii sau agentii de publicitate