| xcristix a întrebat:

E sunt calsa a8a si imi plac calculatoarele,si cum nu am media si nici nu sunt foarte bun la mate nu merg pe informatica,si am gasit un profil electronic si automatizari,specializarea tehnician tehnica de calucul(calculatoare)la liceul nenitescu din buzau si am vazut pe net ca unii zic ca se face depanare soft si hard, altii zic de electrica,fizica,lamuriti-ma si pe mine va rog,si mai sunt specializari cu calculatoarele, unele care nu cer medii mari?

Răspuns Câştigător
| Ella3133 a răspuns:

Deci sunt la acelasi profil, si informatica nu ai decat o ora pe saptamana, din cate am inteles din clasa a 10`a poti alege tehnica de calcul sau electrician.
P.S. trebuie sa fii cat de cat bun la fizicawinking

11 răspunsuri:
| xcristix explică (pentru Ella3133):

Da ce legatura are repararea pieselor si softurilor de pe calculator cu fizica? adica spune-mi te rog ce faci al acest profil mai exact

| Ella3133 a răspuns (pentru xcristix):

Deci eu dabia am terminat a 9-a si informatica nu faci nimic special straight face
se face numai chestii despre electronica adica aparate de masura, cum sa calculezi, marimi. tot felul de chestii d-astea
daca vrei cu piese de calculator te duci la mate-infowinking

| xcristix explică (pentru Ella3133):

Pai eu am cautat prin carti, pe net si am vazut ca la profilul asta se face operare pe calculator si depanare soft si hard, acum ma duc draq ca nu am medie de mate info ca am fost prost ca nu am invatat

| Ella3133 a răspuns (pentru xcristix):

Dar si aici o sa ai nevoie de mate, in fond daca nu iti place te poti muta la alt profil(dar dai diferente)

| xcristix explică (pentru Ella3133):

Deci se face operare pe calculator si fizica se face in special despre piesele de calculator nu? programare se face.raspunde-mi te rog ca nu stiu ce sa aleg si iti dau funda daca ma ajuti

| Ella3133 a răspuns (pentru xcristix):

Nu,faci chestii de electrica, calculator ai o singura ora pe saptana (TIC), mai bine cauta alt profilwinking

| xcristix explică (pentru Ella3133):

Pfffffffff,ce profile cu calculatoare mai sunt?

| xcristix explică (pentru Ella3133):

Dar daca aleg tehnica de calcul fac calculatoare?

| Ella3133 a răspuns (pentru xcristix):

Nu cred thinking

| Ella3133 a răspuns (pentru xcristix):

Nu,nu faci

| xcristix explică (pentru Ella3133):

Pai nu facem sau nu crezi? totusi imi este greu sa te cred ca pe o brosura desopre liceul tehnic zice despre acest profil ca se face depanare soft si hard si instalarea pieselor, unitatea centrala, hdd, floppy, etc. esti sigura ca esti pe acest profil?