| anonim_4396 a întrebat:

Este bine daca la testul de inteligenta am obtinut 112?(e test facut la un cabinet de psihologie nu prostiile astea de pe net)

8 răspunsuri:
| LuMix a răspuns:

Da e destul de bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e chiar bunwinking
Ca sa intelegi mai bine, afla ca de la 120 in sus au doar geniile..deci esti cumva pe aproape. E foarte bine happy

| 334499 a răspuns:

Fa testul si de pe site-ul NZT si vezi daca te apropi de 1200 cat au cei cu IQ-ul de 120. http://theclearpill.com/

| N0xEterniS a răspuns:

100 are un om normal.Peste 100 e mai bine.Sub 100, mai ales sub 90 e mediocru`, nu-l duce mult capu`.
Tu cu 112. pai e foarte bine.
Peste 120 e considerat geniu.
Dar ceea ce multi nu stiu, este ca un IQ de 100 al unui copil de 10 ani, NU este egal cu un IQ de 100 al unui adult.
Dar pe o parte nu ar cam trebui sa te bazezi pe IQ. Adica, sunt mai multi factori care influienteaza inteligenta, cum ar fi : memoria, rezolvarea problemelor.
In 2012, un om pe nume Abdesselam Jelloul a facut testul de IQ si a trecut cu 198, precizez ca e adult.
In testul IQ au intrat toate cele 13 dimensiuni ale inteligentei :
-analitica
-spatiala
-logica
-memoria
-muzicala
-lingvistica
-filozofica
-morala
-spirituala
-interpersonala
-intra-personala
-trupeasca
-naturalistica

| anapricopi76 a răspuns:

Super bine, excelent chiar.IQ-ul mediu este de 90. Bun asa.

| N0xEterniS a răspuns (pentru anapricopi76):

Doamne..MAi tampit de atat poti sa fii?
Ba da` sincer esti prost. Unde naiba vezi tu ca am scris ``IQ mediu este de 90``? Frate, tu il ai cu mult sub 90.
IQ normal - in jur de 100
IQ mare - INTRE 100 si 120
GENIU - peste 120
MEDIOCRU SAU PROST IN CAZUL TAU - SUB 100 si sub 90 cum il ai tu este handicap mental!
AI INTELES ACUM?

| anapricopi76 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Bai vezi nu ma jigni eu nu te-am jignit.M-am referit la IQ lui ca e bun.Dar persoanele ca tine n-au cum sa inteleaga.

Răspuns utilizator avertizat