| MILaurentiu999 a întrebat:

Este o alegere buna Facultatea de Pompieri? Salariul este unul acceptabiil?

4 răspunsuri:
| 0Alexander0 a răspuns:

Pai salariul unui pompier incepe de la 1100 pe luna si poate ajunge pana la 2800. Trebuie sa fie si apt fizic si psihic pentru o astfel de meserie, si salariul, zic eu, e cel putin acceptabil.

| MILaurentiu999 explică (pentru 0Alexander0):

Acest salariu nu este cumva al unui Subofiter?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Chesttia e ca pompierii fac 7 ture de 24 de ore / luna, restul liber. http://www.zf.ro/......e-13227366

| 0Alexander0 a răspuns (pentru MILaurentiu999):

Zic de salariul de inceput. Acum normal, odata cu avansarea in grad, dupa ani de munca, am auzit ca poate avea si 4500.