| minnie91 a întrebat:

Este posibil oare, ca persoana care se gindeste la tine, să îți transmita careva emoții (vesel/trist)?
Am lucrat cu o colegă, și după ce vorbesc cu dinsa la telefon, automat mi se schimbă dispoziția, devin mai veselă, ce poate fi asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil asa ceva in viata reala, doar in povesti si in vise se poate intampla asa ceva.

| KovacsB a răspuns:

Si eu cunosc cateva persoane care reusesc doar din cateva cuvinte sa-ti ridice moralul si sa te faca sa zambesti.
Si mai stiu cateva care reusesc contrariul de exemplu comentariile Violetei.

| ioana748 a răspuns (pentru KovacsB):

Subscriu

| ioana748 a răspuns:

Este vorba despre schimb de energie.
Colega ta este o persoană pozitivă si ti transmite si tie din energia ei.

| Justme111 a răspuns:

Când vorbești cu cineva cu care te simți bine în general, cu care poți vorbi, e normal să ți se ridice starea, dispoziția, mai ales dacă mai și poți vorbi mai profund cu respectiva persoană. Nu are legătură cu "se gândește la tine".