| Joker3134 a întrebat:

Exceptând salariul unde credeți că este mai bine sa fii ofițer sau agent de politie? Eu am înțeles că e mai bine că agent că nu e răspundere și salariul nu e diferit mult.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofiterul are alt statut din start, are o facultate in domeniu si nu doar un an de postliceala la Campina sau pe unde o fi. Daca nu ai facultate o sa ramai subofiter...pe viata. Ai alt salariu si alt statut. O fi mai multe responsabilitati dar nu este cel trimis la orice bataie a tiganilor sa te iei cu ei la tranta, ii baga pe agentii cu un an de scoala in fata ca si carne de tun. In politie e mai stresant pentru ca ai de lucru cu tot felul de indivizi dubiosi (hoti, violatori, talhari etc). As alege armata pentru ca acolo nu ai de lucru cu cetatenii, care ce o mai facut. Mult mai curat si mai respectat pe undeva. Toate sunt faine in domeniul ales de tine DAR cei cu scoala mai multa vor avea mereu prioritate, indiferent ca vorbim de salariu sau alte beneficii. Spor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Cand arde ceva sau cand te cheama la descarcerare pentru accidentati. Doamne fereste sa arda casa cuiva, meserie grea de pompier, fum si mizerie cand esti trimis in misiune.

Răspuns utilizator avertizat