| Anonim12t a întrebat:

Exemple de țări în care să pot găsi un loc de munca și un trai mai bun fara taxe foarte mari raportat la salariu unde se vorbeste de preferat engleză? Ca limba nativa

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tari vorbitoare de engleza: UK, USA, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Sud Africa
In privinta taxelor, nu am idee ce se intampla in alte tari, doar in Australia, unde traiesc si munecesc de 30 de ani si unde evident platesc taxe ca peste tot in lume.

Acum depidne de tine cat esti de bun profesional, sa poti oferii ceva important, ca ei sa-ti acorde viza de munca sau de emigrare (facultati si masterate luate in industrii care se cauta, premii internationale, olimpiade internationale, sportiv de clasa inalta cu premii internationale samd).

| sierra1 a răspuns:

În următoarele țări limba engleză este limbă oficială: Africa de Sud, Antigua și Barbuda, Australia, Bahamas, Barbados, Belize, Botswana, Camerun, Dominica, Fiji, Filipine, Ghana, Grenada, Guyana, India, Insulele Falkland, Insulele Marshall, Insulele Solomon, Irlanda, Jamaica, Kenya, Kiribati, Lesotho, Liberia, Malaysia, Malta, Marea Britanie, Mauritius, Micronezia, Montserrat, Namibia, Nauru, Nigeria, Noua Zeelandă, Pakistan, Palau, Papua Noua Guinee, Ruanda, Samoa, Sfântul Cristofor și Nevis, Sfântul Vicențiu și Grenadine, Sfânta Lucia, Sierra Leone, Singapore, Statele Unite ale Americii, Sudan, Swaziland, Tanzania, Tonga, Trinidad și Tobago, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Zambia, Zimbabwe.

in ultima cică, se trăiește bine de tot cf cu cerințele tale

| NisipLaMare a răspuns (pentru sierra1):

In Africa de Sud de exemplu in Cape Town limba oficiala este Franceza-Africana. Daca tu crezi ca mergi acolo si o sa te inteleaga in engleza te inseli. Daca ai sanse sa dai de vreun cultivat ai noroc.

| sierra1 a răspuns (pentru NisipLaMare):

~Cape Town limba oficiala este~

mami, parcă era vorba de ȚĂRI!