| Aimèeeee a întrebat:

Exista facultate pentru domeniul esteticii(make-up, manichiura/ pedichiura, hairstylist )?
Credeti ca este o meserie de viitor?

11 răspunsuri:
| AlliceCarter a răspuns:

Există happy
Totuși nu cred că această meserie îți va garanta un viitor decent (doar dacă te ia la lucru vreo celebritate sau dacă lucrezi stylist la vreo emisiune tv sau pe orice alt platou de filmare)

| PaulPyRaTu a răspuns:

Este o meserie de viitor dar nu cred ca exista o facultate.

| Mwha a răspuns:

Exista facultate, si ar fi o meserie de viitor, daca ti-ai face un salon privat. Caci vedeta te poate concedia pe cat de bine poate si regizorul de la platoul de filmare.

| Aimèeeee explică (pentru AlliceCarter):

Cunosc cateva persoane care lucreaza in domeniul asta si nu i-am auzit sa se planga, castiga chiar si cateva milioane pe zi.
La inceput voiam sa dau la drept, dar m-am gandit ca poate exista o facultate si pentru asta. Sunt din Craiova.
Ma gandeam ca daca mi-as deschide un salon dupa ce termin studiile nu as regreta, totusi sunt putin confuza.

| Aimèeeee explică (pentru Mwha):

Imi poti da mai multe detalii despre facultate? Sunt din Craiova.

| Lilianalili a răspuns:

Buna, iti spun din experienta, nu merita sa te axezi doar pe asta, eu am fost in domeniu si m-am lasat pentru simplul fapt ca oamenii nu inteleg pretul...la mine strambau din nas cand spuneam 50 de lei cu tot cu gene false. Poti face un curs in timp ce faci o facultate serioasa, iar faza cu make-up-ul sa fie part-time. happy :*

| Patty03 a răspuns:

Facultati exista, si da, poate fi o meserie de viitor insa nu e tocmai o alegere potrivita. Cel putin in Romania nu este recunoscuta ca fiind ceva bine platit dar in straintatate este. happy

| Aimèeeee explică (pentru Lilianalili):

Multumesc. happy

| GreenSky a răspuns:

Facultati nu cred dar exista cursuri de specialitate!

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu exista facultate, numai cursuri post liceale pentru meseria de cosmeticiana unde inveti si sa machezi si cursuri de manichiura-pedichiura pentru care cerinta este absolvirea a 8 clase. Daca iti place sa lucrezi in acest domeniu nu vad de ce te-ai impiedica de faptul ca nu ai facut o facultate, e interesant si frumos sa faci ceea ce-ti place, in plus e si banos.