| SingleForOne a întrebat:

Există un loc de muncă în care cineva îmi oferă de citit cărți și eu să fiu plătit pentru a face recenzii?
Sunt interesat.

Răspuns Câştigător
| 7PotDouglah a răspuns:

Da, în mass-media.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, la marile ziare din lume.

| johnnny123 a răspuns:

Exista, dar sunt de regula la marile publicatii care inca mai au sectiuni de critica literara (gen NY Times).
Iar pentru a obtine un asemenea job trebuie (printre altele) sa ai in spate o cariera de critic literar si/sau o cariera in jurnalism. Altfel de ce ar interesa pe cineva opinia ta despre o carte?

| SingleForOne explică (pentru johnnny123):

Trebuie să încep de undeva! happy

| johnnny123 a răspuns (pentru SingleForOne):

Trebuie, dar incepe cu inceputul, nu cu sfarsitul.
Pana sa ajungi sa fii platit pentru recenzii de carte trebuie mai intai sa-ti dezvolti capacitatea de a face recenzii si apoi reputatia. Procese care dureaza zeci de ani.