| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Buna TPU!
Deci la toamna implinesc 17 ani si as vrea ca vara aceasta sa ma angajez.
Ce joburi stiti cu un salariu de aproximativ 1000 RON?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii acestia?

| Z0R0 a răspuns:

1000 ron? pai nu ai terminat liceu si vrei 1000 ron cam cat ia un mecanic (1300 ia)
daca iei 700 fi multumita.

| raluca68 a răspuns (pentru Z0R0):

Bine sa zicem ca m-as multumi cu 700... ce joburi sti cu un salariu de 700?

| TheAce a răspuns:

1000Ron fara 3 ani experienta nu iti va da absolut nimeni. Iti sugerez sa te angajezi ca piccolita sau ospatar (Daca ai norocul de a prinde un astfel de post) la o terasa/restaurant sau la mare. Salariul evident nu va fi 1000 ron (m-a amuzat asta) dar daca iti faci bine treaba si esti draguta atunci vei putea compensa prin bacsisuri si iti vei rotunji veniturile).

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

De angajat nu o sa te angajeze nimeni sa stii, poti lucra sezonier ca ospatarita, salariul depinde de zona ta si de minimul pe economie cat este la tine, asa am lucrat si eu de la 15 ani sper ca te-am ajutat

| raluca68 a răspuns (pentru neutrino):

Depinde...ma pot adapta, sunt un bun profesionis.

| CosminLongin a răspuns:

Eu zic sa nu-ti iei o slujba cu un salariu asa de mare! Nu o sa faci fata! Pentru 1000 de lei ai de facut sarcini grele! Eu zic sa-ti iei o slujba cu salariul intre 100-500 de lei sau 500-800 de lei! Eu zic sa-ti iei o slujba ca ospatar sau altceva mai simplu! Nu uita! Cand iti iei o slujba, trebuie sa stii sa o aplici, sa poti sa o aplici! Deci, avand in vedere ca esti inca la inceput, ia-ti o slujba usoara! Succes in continuare! Sper sa-ti gasesti o slujba!

| Melymonade a răspuns:

Depinde câtă experiență ai și ce știi să faci happy

| EuAli a răspuns:

Incearca un job de ospatar.
Nu vei lua 1000 de lei dar 700 lei tot iei.

| raluca68 a răspuns (pentru Melymonade):

Depinde...ma pot adapta, sunt un bun profesionist, dar experienta nu am.

| raluca68 a răspuns:

Nu cred ca asta te-ar ajuta sa-mi raspunzi la intrebare.

| raluca68 a răspuns (pentru CosminLongin):

Unde anume sa caut un job cu un salariu cuprins intre 100-500 sau 500-800 de lei?
Inca o intrebare, daca esti dragut big grin...

Nu stiu cum sa procedez, de unde sa o iau, cum sa incep, cum intru in contact cu un potential job? sa merg acolo unde sunt anunturi gen:"Angajam cu tare"sau "Cautam personal"si sa vorbesc cu cei de acolo?