| Dreamer12345 a întrebat:

Heeei TPU, faptul ca ai tatuaj, intr-un loc in care nu se vede, ar afecta cumva, cariera ta de profesor? big grin cel mai bun si explicit raspuns primeste funditaaa. :*

Răspuns Câştigător
| Skc a răspuns:

Cariera (ta) de profesor nu ar trebui sa fie influentata sau criticata de un tatuaj chiar intr-un loc vizibil si cred ca vei constitui un exemplu bun doar dupa comportament si modul in care privesti lucrurile... Tatuajul poate defini o persoana dar poate fi si superficial...Acest lucru nu va impiedica drumul spre o cariera de succes in cadrul didactic.

12 răspunsuri:
| Troper a răspuns:

Nu, mai ales daca este intr-un loc care nu se vede, acum depinde ar putea sa o afecteze daca ar fi tatuaje cu semne sau cuvinte obscene si daca sunt in locuri foarte vizibile, ca de exemplu pe gat.
Daca este intr-un loc care nu se vede nu afecteaza cu nimic.

Bafta!

| Niiiicu a răspuns:

Sincer eu nu cred ca ar avea cum sa te afecteze mai ales daca nu se vedehappy:*

| AndreeaDmn a răspuns:

Nu - mai ales dacă nu se vede şi nu vorbeşti despre el. Nu contează cu ce e, dacă nu se vede. Dar dacă se vede şi e mai ' deochiat ', probabil ţi se va atrage atenţia.
Succes în continuare! Şi eu vreau tatuaj, o mică lăbuţă de câine, nu se vede mai deloc în zonele în care ştii tu sigur că nu te poţi lăsa la vedere.

| lucik93 a răspuns:

Nu va afecta..eu am profesori cu7 tatuaje la vedere si nu le afecteaza cariera:d

| vrajitoru977 a răspuns:

Nu cred ca acel tatuaj mai ales intr-un loc care nu se vede sa-ti faca vreo problema in calitate de profesor! 1

| laurentiu_9029 a răspuns:

Deloc, doar că de la un profesor ai pretenţii, dacă vrei să te compari cu toţi drogaţii şi puşcăriaşii asta e treaba ta.

| adishorMS a răspuns:

Cum o poate afecta daca nu se vede? a il arati tu? atunci clar ca da mai ales daca e intr-un LOC

| KodrutZ a răspuns (pentru laurentiu_9029):

La ce salarii au profesorii acum, e culmea sa mai ai si pretentii de genul asta. Zi mersi ca inca mai exista profesori...

| Dreamer12345 explică (pentru adishorMS):

Nu il am dar as vrea sa imi fac, cu toate ca is adolescenta acum, dar in viitor vreau sa urmez acesta meserie, si ma intrebam daca afecteaza cumva cariera.

| TheAce a răspuns (pentru Dreamer12345):

Nu afecteaza cariera in nici un fel. Poate sa o afecteze doar in bine in sensul in care poti fi considerata o ''profa cool'' de catre elevii tai. Am avut si in liceu si in facultate profesori si profesoare cu tatuaj si erau printre cei mai respectati in unitatiile de invatamant liceal si superior in care profeseaza. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| alexandra1396 a răspuns:

Sincer nu cred pentru ca am doua profesoare care au tatuaje...una dintre ele este de religie si nu are numai un tatuajlaughing are pe gat pe mana si pe picior deci...laughing

| adishorMS a răspuns (pentru Dreamer12345):

Normal ca nu are cum sa o afecteze ziceam ca depinde si daca se vede ex. cum ai face religie cu crbl?