| LissaLy a întrebat:

Heei! Auziti: eu peste cativa ani, imi doresc sa plec din tara din anumite motive, dar nu vreau sa plec sa muncesc la cules de fructe, la ingrijitul batranilor, etc, ci cu o profesie, cu o facultate, cu ceva. Spuneti-mi, va rog, cu ce fel de profesie/meserie as putea sa am succes acolo, cum sa incep? Ca actor, credeti ca as avea succes? Dati-mi va rog mai multe exemple si cum as putea sa fac. Va roog! happy

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Asistent medical, doctor, astia se cauta. actor lol aia-i meserie cu facultate, cu succes? aia-i profesie in care trebuie sa ai talent mult, noroc, eventual relatii si un aspect fizic placut.

| gabriela2201 a răspuns:

Mai degraba, ca sa fii sigur ca-ti gasesti ceva, incearca cu economia-comertul-finantele; ele sunt la cautare pretutindeni;

| CorneliaC a răspuns:

Traducator big grin

| LissaLy explică (pentru CorneliaC):

Cee? Daca vrei sa ma ajuti, te rog sa fii mai EXPLICITA! Ok? happy

| CorneliaC a răspuns (pentru LissaLy):

Uite de ex. o vara de a mea care s-a dus la munca in America, s-a angajat la un magazin d'asta mare de haine si e admirata pentru faptul ca ea cunoaste 5 limbi straine si asa a fost pusa pe postul de trnslator. Acuma depinde si de noroc.

| LissaLy explică (pentru CorneliaC):

Pai s-a dus in America la cineva, cunoste pe cineva, sau de capul ei sa isi incerce norocul? happy