| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am la facultate mulți colegi care nu și-au găsit profesor pentru licența. Ce as putea face eu pentru ei ca reprezentant? Am încercat sa ii ajut. Am fost la facultate însă nu am rezolvat mai nimic pentru ca in perioada asta nu e nimeni. Am sunat la secretariat zilnic și din 5 zile îmi răspund doamnele de acolo la telefon 1 zi. Mi-au dat o lista cu vreo 4-5 profesori care mai au locuri și mi-am pus colegii sa le dea mail însă nu răspunde niciunul.
Ce as putea face pentru ei in condițiile in care din partea facultății nu primesc niciun răspuns? Dacă nu își găsesc profesor, pe semestrul 2 ii repartizează la profesori din oficiu sau nu își pot da licența?

9 răspunsuri:
| Kuroo a răspuns:

Nu stiu de ce ar trebui sa te stresezi pentru altii. La noi seful de grupa nu e obligat sa caute profesor de licenta pentru cineva. Eu a trebuit sa caut singura, nu s-a ocupat cineva de asta. Daca ei nu si-au dat interesul, de ce ar trebui sa faci tu asta? In orice caz, zic ca ai facut suficient cat sa ii ajuti. Totul depinde de ei, nu trebuie sa le porti grija. Sunt oameni mari, dupa 20 de ani nu cred ca trebuie sa te ia cineva de manuta si sa iti puna totul pe masa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ai ce sa faci in cazul in care din partea facultatii nu primesti un raspuns, pana la urma daca facultatea nu vrea... asta este.
Daca nu isi gasesc ei profesor, sigur ar trebui sa rezolve facultatea.

| Osneros a răspuns (pentru Kuroo):

Realizezi că reprezentantul nu e șeful de grupă, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Osneros):

Nu îmi place cum suna șeful happy eu nu sunt șefa lor. Ii reprezint ca grupa doar. Asa ca e treaba mea cum aleg sa ma declar

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Kuroo):

Știu, dar pur și simplu vreau ca toți sa și găsească profesor. Cât despre ei, s au implicat. Numai ca nu au primit răspuns. Eu vreau ca toată grupa sa fie in regula și sa nu las pe nimeni in urma

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Cam asta as vrea sa știu. Dacă in cazul in care ei au făcut tot ce se putea, dar cei de la facultate nu se implica, nu au voie sa ii lase fără profesor? Sau greșesc? Pentru ca ei au făcut tot ce ținea de ei, dacă profesorii nu rapsund, decanul nu. Atunci? Facultatea trebuie sa rezolve, nu? Nu au voie sa i lase asa

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da. Eu asa stiu. Insa daca ei nu vor sa mearga sa vorbeasca cu un profesor... este treaba lor. Nu cred eu ca nimeni nu vrea sa ii ia. Doar profii primesc bani pe licente.

Nu stiu de ce te-ai pus tu reprezentat in asa ceva.

| Kuroo a răspuns (pentru Osneros):

Din moment ce 3 ani am fost intrebati "cine e seful de grupa", pentru mine reprezentat, sef, tot una e.

Chiar trebuie sa facem observatii asa inutile?

| Osneros a răspuns (pentru Kuroo):

N-am fost întrebat niciodată cine e șeful de grupă, pentru că nu avem așa ceva. În schimb, avem n reprezentanți.