| LissaLy a întrebat:

Hei, auziti, cei care stiti, la castinguri pentru un film/serial, ce se cere, ce te intreaba, ce te pune sa faci? Daca nu pot sa "plang la comanda" tot timpul, are ceva? Adica na...please! happy

4 răspunsuri:
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Te pun sa interpretezi un rol, te intreaba unde ai mai jucat si ce. unii oameni pot sa planga la comanda... daca nu sunt niste picaturi care te fac sa lacrimezi...

| Summer4ever a răspuns:

De obicei se angajeaza in urma unor castinguri actori cu studii, cu filme la activ. Pentru figuratie nu te pune nimeni sa plangi, razi, doar sa ocupi spatiu.

| ElenaSimona a răspuns:

1. interpreteaza un rol.
2. te intreaba daca ai mai jucat in vreun film
3 daca nu poti sa plangi iti da ei o sbstanta care se pune in ochi care iti face ochii sa lacrimeze sau ceva de genu.

Sper sa-ti fie cu folos!

| LissaLy explică (pentru ElenaSimona):

La multe intrebari in genul cum am pus eu, am vazut ca nu trebuie neaparat sa ai studii ca sa fii ales pentru un rol, ci doar talent. Si ce fel de rol trebuie sa interpretez, imi propun ei ceva sau tine de alegerea mea? Si daca nu am mai jucat in niciun film pana acum, banuiesc ca nu e vreo problema, ca toate au un inceput, nu? MAI ASTEPT RASPUNSURI, MERSI!