| celeste777 a întrebat:

Hei! Ce meserie e mai bine platita? Contabil sau doctor? si cu cam cat pe luna la noi in tara, dar in alta?
Funda la raspunsul intreg!

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ambele sunt platite bine atat in tara cat si in strainatate, bineinteles ca instrainatate salariul este mai mare facand comparatie cu Romania

| celeste777 explică (pentru katy):

Mai concret?

| katy a răspuns (pentru celeste777):

Ca medic salariul il primesti in functie de gradele pe care le ai iar ca si contabil, castigi in functie de cate numarul de firme pentru care activezi.ambele fiind sarite cu mult de salariul minim pe economie