| Alinaana123 a întrebat:

Hei.Eu as vrea sa cânt si sa dansez in acelasi timp, stiti cum sunt trupele acelea faine.Nu stiu la ce liceu si ce facultate sa dau.Credeti ca ma puteti ajuta? Va rog! multumesc!

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhm, trupele nu sunt formate la un anumit liceu sau o anumita facultate. Pur si simplu sunt formate. Dar, daca vrei sa studiezi muzica, iti recomand un liceu de arta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Cantatul si dansatul in acelasi timp, e o performanta ce te ajuta sa castigi foarte usor orice concurs, pentru ca a canta in timp ce tu obosesti dansand, e ceva de admirat. Eu cant si dansez in acelasi timp, dar nu am avit suportul moral necesar si sustinerea de a participa la concursuri. Liceul de arta e recomandat, dar ca sa atingi performanta de a canta si dansa in acelasi timp, mai intai trebuie tu sa exersezi rand pe rand. Sa ai o noapte linistita.

| AlexaGamer a răspuns:

Poți și să cânți și să dansezi daca tu asta îți dorești. Te poți interesa pe Google în orașul tău s-au o localitate de lângă tine. Și vei găsi tu, doar trebuie sa te interesezi

| Ivanov27 a răspuns:

Buna, poti sa urmezi un liceu/facultate de arta si sa faci cursuri de dans si canto.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Scoala Populara de Arta din orasul tau si inscrie-te la ce vrei tu, clasa de teatru sau muzica usoara, populara, clasica samd.

| Alinaana123 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc!

| Alinaana123 explică (pentru Ivanov27):

Mersi!

| Alinaana123 explică (pentru AlexaGamer):

Mersi mult!

| Alinaana123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| Alinaana123 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu se formeaza la liceu, dar am cautat pe internet si am inteles ca daca vrei sa intri la un liceu de artă trebuie sa dai niste probe, intr-o probă trebuie sa desenezi un desen in natura statică, iar eu nu ma prea pricep.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinaana123):

Cu mare drag.

| Alinaana123 explică (pentru anonim_4396):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinaana123):

Liceele de arta au mai multe profile, ca toate celelalte licee. Tu te-ai duce la profil de canto, nu desen.