| Deidara27EdElric a întrebat:

Hei! La ce profil mă duc dacă vreau să devin cercetător? *da, sunt a 8-a*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cercetator e de domeniul stiintelor si cum cea mai frumoasa stiinta e geografia profilul cu cele mai multe ore de geografie e ss(stiinte sociale) (2ore) in rest la toate se face o ora. Depinde ce fel de cercetator vrei sa fii, dar la baza e geografia.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde ce "cercetezi".
Stiintele naturii le poti face pentru ca acolo se fac multe ore de biologie si chimie, daca vrei sa cercetezi animale, roci, etc.

Stiintele sociale daca vrei sa cercetezi comportamentele umane, psihologie, etc.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la filolofie sunt doua ore de geografie happy