| andreeaaaaaaamaria a întrebat:

Hei. M-ar tenta să dau la Facultatea de asistenta medicala generala in cadrul UMF. Se face chimie? Eu fiind la uman, clasa a 9-a am facut-o online si nu pare lucru la chimie, in a 10-a nici atat, iar acum nu mai fac deloc. Este o facultate de viitor?

3 răspunsuri:
| PopescuJennifer a răspuns:

Inainte de toate raspunde la intrebarea - ti-ar place munca asta? Esti facuta pentru asa ceva? Ca nu e o meserie usoara, trebuie sa pui pasiune in ceea ce faci, trebuie sa lucrezi cu oameni bolnavi, trebuie sa ai multa rabdare. Si dupa ce raspunzi la asta, pui mana pe cartea de chimie happy

| andreeaaaaaaamaria explică (pentru PopescuJennifer):

Da, mie mi-ar plăceahappy Va fi greu cu chimia avand in vedere ca n am facut, dar ma voi descurca.

| alindumitru083 a răspuns:

Te referi la carol davila? La asistente nu se pune accent pe chimie. Deci nu ai nevoie de ea.
Daca iti place, va fi de viitor.