| Marbella188 a întrebat:

Hei. Sunt clasa a 10-a, la filologie. Si vreau sa urmez o facultate dar nu stiu sigur la ce. as vrea sa lucrez intr-un birou cu multe hartogarii, sa am activitate, sa colaborez cu persoane, uneva unde sa nu fac matematica, adica sa nu se bazeze pe asta si fara job la pc. si as vrea in Timisoara. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Sa fii avocata...ai descris perfectwinking

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara job la PC, unde se mai lucreaza la birou fara pc uri?

| Adry05 a răspuns:

Nu exista

| Marbella188 explică (pentru suntserios):

Ma refeream undeva unde nu se lucreaza nonstop. Doar pe pc.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Am o intrebare..Cum este pe profilul de filologie? Este greu/usor? Sunt clasa a 7-a si vreau sa dau si eu pe profilul acesta...
Am mai intrebat o persoana.dar nu mi-a mai raspuns..sunt din Bacau si nu vreau sa fac liceul in Bacau. vreau sa-l fac in alta parte

| Marbella188 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Sunt a 10a acum, nu e greu daca inveti. Trebuie sa inveti engleza..ca o sa dai bacul din ea si sa citesti

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Marbella188):

Si temele? Cum sunt? Ai multe/putine? La ce materie sunt multe(in afara de engleza..ca am auzit ca la engleza sunt multe)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Nu dai niciun bac la engleza. laughing
E cel mai lejer profil dintre toate. (a nu se confunda cu cel mai avantajos)

| Marbella188 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, dai
Informeaza-te mai bine. Se da si oral si scris la engleza+ romana+ istorie+ geografie/logica/psiho, la alegere

| Marbella188 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Nu prea am teme. Doar de citit si multe eseuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marbella188):

Se dă doar competență la engleză care nu contează la absolut nimic.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca..nu prea merita sa te faci avocata...visul meu e sa devin ori avocata(dar.o sa-ti spun de ce sa nu devii mai jos) ori politista, ori doctorita(dar eu cand m-am dus sa imi fac analize..cand am vazut ca imi lua sangele, cand am vazut acul acela..Doamne iarta-ma..am lesinat..pe bune =]] ) Si acum iti voi spune de ce sa nu te faci avocata:
in primul rand, nu se merita..cand vei ajunge sa te faci avocata..castigi bani multi.dar d-abia o sa ai bani sa te intretii..pentru ca trebuie sa platesti o gramada de chestii..cauta pe net si documenteaza-te bine. Dupa ce te vei face avocata, vei sustine numai mincinosii.(asa se face in Romania, crede-ma..ca tu acum.ii aperi pe criminali practic.(avocatul asta face)..si daca te duci in America sau in alta tara nu e acelasi lucru?! Ba da..Toti spun ca ..In Romania nu pot sa fiu avocata..nu vreau sa apar mincinosii, dar in America de ce?!)
..parerea mea
Bafta in viata!