| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, aș dori să vă întreb și eu pe voi, dacă este posibil să participi la un concurs pentru ocuparea unui loc de muncă în cadrul departamentului,, Administrația străzilor", fără să fi depus niciun act de angajare.

8 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Evident, ca NU
nu prea inteleg cum vezi tu ca ar fi posibil sa te ia in examen fara sa stie cine esti?!?

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns (pentru Laurentiujr):

Ca sa intrii la concurs trebuie sa te inscrii
ca sa te inscrie trebuie sa iti acepte cererea si actele

fara astea, poti sa ajungi si la parnaie, intr-un concurs oficial, NU AU VOIE cei care nu sunt in concurs, or sa considere ca ai venit sa ajuti pe cineva sa copie sau ceva de genul asta, iar asta e ilegal

| FrankRibery a răspuns (pentru Laurentiujr):

PCR puiule, pile-cunostite-relatii, aproape toate locurile sunt date, spera mult si bine )))

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inscrierea la concurs nu depui acte pentru angajare, acestea se depun doar dupa ce ai reusit la concurs. Se depun doar actele cerute pentru participarea la concurs.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Și atunci care este nelămurirea? Trebuia să depui acte, nu le-ai depus, nu ai fost înscris, nu vei participa la concurs, nu ai cum să obții postul. Ce ți-e neclar?