| Sandu_Cristina_1999_12cq a întrebat:

Hei TPU, cand vreau sa fiu mai mare gen 20 de ani, vreau sa dau la politie ca tatal meu, la omucideri, ce trebuie sa fac pentru asta, vreau sa ma pregatesc din timp! big hug
Cel mai bun raspuns, fundita

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Trebuie să termini Academia de Poliţie.
Dacă vrei în America mai întâi trebuie să obţii cetăţenie ( trebuie să ştii limba, istoria, geografia, gramatica ţării respective ), iar apoi să mergi la o şcoală ce pregăteşte poliţişti şi să îţi alegi specializarea dorită.
Dacă vrei să dai la Academia de Poliţie din România trebuie să te pregăteşti la gramatică, istorie, engleză ( franceză sau germană ) şi pentru proba sportivă.
Ar mai fi multe de spus. dar dacă mai ai întrebări, le aştept.
Baftă!

6 răspunsuri:
| Crazyfish a răspuns:

Si de ce nu-l intrebi pe el?

| alin1111111111111 a răspuns (pentru Crazyfish):

Exact! de ce nu l intreaba pe el ha ha ha... apropos crezi ca esti in jocuri video sa mergi la omucideri si pac pac cum vezi prin filme? In Romania viata de politest e jalnica.

| Sandu_Cristina_1999_12cq explică (pentru alin1111111111111):

Crezi tu fraiere! Eu ma refer ca el este un simplu politist, si eu vreau la omucideri, dar nu aici, in tara asta de **** straight face In America straight face

| Sandu_Cristina_1999_12cq explică (pentru Crazyfish):

Nu e in tara! straight face Si nu pot sa il intreb straight face Faceam asta de mult straight face

| alin1111111111111 a răspuns (pentru Sandu_Cristina_1999_12cq):

Cand o sa ajungi tu la omucideri in America eu o sa devin Zeu pe vremea aia...nu imi bat joc de tine, e frumos sa visezi dar trebuie sa fi constienta de realitate si posibilitatile care le ai...bafta!