| dvdjanz a întrebat:

Ce specialități urmează medicii militari? Și care ar fi programul unuia?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate specialitatile necesare unei colectivitati. Documenteaza-te: https://institutul-medico-militar.mapn.ro
Programul este ca al oricarui medic: cei de la unitati lucreaza 8 ore mai putin cand merg in misiuni. Cei de la spitale ca al oricarui medic de spital.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceleași specialități ca și medicii civili. Au un program de lucru normal.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

De toate. Eu cred ca sunt mai de încredere. Cunosc multe persoane din județul Alba care au ales medici chirurgi militari din Cluj, pentru operații.

| zilog a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Depinde de la om la om, in general oamenii pe acolo prin transilvania oradea in afara de Cluj sunt mai seriosi mai demni mai cinstiti mai cu mult bun-simț!
Eu am mai mulți prieteni medici printre care si unul chirurg și îmi psune că el își dă silința să iasă toate lucrurile pe care el le face de cea mai bună calitate și să aibă cât mai multe cazuri rezolvate cu succes.