| andreeandreea18 a întrebat:

HEI TPU! Cine invata la un liceu cu program dupa masa...cum as putea sa iau lectii suplimentar de pian sau orice altceva daca programul la scoala incepe la 2 si se termina la 8?

5 răspunsuri:
| Andrei97ro a răspuns:

Poti sa te scoli mai de dimineata (depinde cate ore suplimentare faci) ca sunt profesori care fac si dimineata lectii suplimentare....Bafta!

| foxsilver a răspuns:

Dimineata sau in weekend.Important este sa nu-ti intrerupi aceste lectii.

| OrangeJuice a răspuns:

Poti sa faci inainte de ore sau cel mai bine in weekend, la o ora la care sti ca nu ai nimic de facut.

| oDyenika a răspuns:

Si eu sunt cam in situatia ta. eu sunt sportiv de performanta, practic karate kyokushin, sunt tripla campioana nationala si detionatoarea cupei romaniei. si eu sunt la un colegiu national din Bucuresti, si incep orele la 2 si termin pe la 8, 8jum. inainte antrenamentele incepeau dimineata pe la 11 si imi era foarte greu..trebuia sa ma trezesc devreme, mergeam la sala, terminam la 13. ma grabeam sa ma duc acasa, mergeam la liceu..si abia mai aveam timp de teme si de invatat! dar acum, ce bine, m-am mutat la grupa mare, iar grupa mare incepe la 8 jum. si acum imi este mult mai bine stii. ca ajung acasa la 8 si 20 cam asa apoi plec la sala, ajung la 10 acasa. dar este bine asa, ca mai am timp dimineata sa invat stii. asa si cu tine! eu as zice ca ceeeeel mai bine este sa faci lectiile de pian seara, cand vii de la scoala, ca sa ai timp si de invatat, sa ai timpul liber dimineata! sau sambata si duminica, nu stiu happy

| andreeandreea18 explică (pentru oDyenika):

Dar sunt profesori care dau lectii noaptea?