| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, la ANOFM, dacă te înregistrezi la ei pentru șomaj și le spui că este până îți cauți loc de muncă, te lasă?

Sau îți găsesc ei?

7 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Ajutorul de somaj este pana iti gasesti tu de munca, dar daca iti gasesc si ei ceva, te suna si te anunta

| seth2016 a răspuns:

Ca sa te inregistrezi somer trebuie sa indeplinesti niste conditii.
Uite aici detalii la zi: https://bundeangajat.olx.ro/......-de-somaj/

ANOFM e o organizatie cu bugetari. Tu crezi ca sta cineva sa-ti gaseasca tie job? Iti dau ce au, nu cred ca ii intereseaza daca e ce cauti sau nu.

| 1234568807 a răspuns (pentru seth2016):

Poate a vrut sa scrie AJOFM, acolo se duc sa se inscrie somerii pana isi gasesc de munca sau iti gasesc ei

| seth2016 a răspuns (pentru 1234568807):

AJOFM, ANOFM, ALOFM, AMOFM toti invart hartii laughing.

E mult mai bine sa-ti cauti tu job, pe OLX, pe eJobs etc. Sunt joburi destule, e criza, salariile au crescut.

| 1234568807 a răspuns (pentru seth2016):

Da, avand in vedere ca multi fac experienta si dupa pleaca in strainatate si angajatorii romani aduc muncitori din india, vietnam, filipine, etc, dar asta pana probabil vor pleca si aia prin tari din UE, iti gasesti

| seth2016 a răspuns (pentru 1234568807):

Statul roman le da voie sa lucreze legal aici in limitele unor cote. Probabil ca nu stau o vesnicie pe aici, dar vin altii. Si nici asa nu acopera toate nevoile.

| 1234568807 a răspuns (pentru seth2016):

Normal ca nu stau o vesnicie, tu crezi ca ei vin de pe cealalta parte a planetei pana aici ca sa munceasca pe 2000-3000 de lei? Pentru ei, Romania e mai mult cheia spre Uniunea Europeana, stau aici cat stau si cand au ocazia sa plece au taiato de aici