| Mihaela23_2814 a întrebat:

Hei, TPU! Zilele astea am vazut ca la facultatea de drept vor sa infiinteze Colegiul Romano-Spaniol, pe modelul celui franco-roman. Stiti cumva daca facultatea propriu-zisa se face simultan cu colegiul? Sau e de ales intre cele doua? Multumesc frumos! happy

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Daca te referi la facultatea de Drept, Universitatea din București, da se face simultan, in aceeași clădire. Numai ca la colegiu ai niste seminarii si examene in plus. Daca iti permite timpul, le poti face pe amândouă, dar am avut multi colegi, care intre timp au renunțat din cauza programului încărcat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Colegiul este pentru studii liceale si n-ai cum sa-l faci concomitent cu facultatea.