| DariaDrg a întrebat:

Hello, cu nota obținută la titularizare educatoare, pot sa ocup post dacă rămâne la puericultura?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dacă rămâne ceva cred că poți lua. Dar au prioritate cei cu nota peste 7, după care cei cu nota între 5 și 7 și după asta vine rândul celor care au dat titularizarea pe educatoare.
De exemplu: dacă cineva a luat 5 fix la examen pe puericultură și tu ai luat 6 prioritate are cel cu 5 pentru că a dat examen pe specialitate.

Învățământul românesc a ajuns o mare afacere și este greu de pătruns în sistem. Am 28 de ani vechime - mai mult decât ai tu de viață - și nu îți recomand să-ți distrugi viața în învățământ. Ești tânără încearcă să faci altceva.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine rămâne?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ultimele ședințe au fost ieri. Ai reușit să prinzi un post?

| DariaDrg explică (pentru gabicoo):

Bună, o sa mai fie ședințe, la noi în județ, dar am sa merg atunci, ca media mea este sub 7.
Inspecția + nota de examen și arunci am spus ca poate o sa mai apara mai multe posturi. Mai spre începutul școlii.

| gabicoo a răspuns (pentru DariaDrg):

În Suceava ședințele pentru cei cu medii între 5 și 7 au fost vineri 23 și luni 26 august. Nu știu la tine în județ dar cred că au fost la fel în toată țara. Pe titularizare.ro au actualizat astăzi lista.

Urmează testările pentru necalificați și încă o ședință pentru ei. Acolo este ultima ta șansă să prinzi ceva.

| DariaDrg explică (pentru gabicoo):

Am înțeles, deci în fiecare județ este diferit.
Mulțumesc!