| hackerman a întrebat:

Hello! In legătură cu admiterea la UPT AC secțiunea Informatică, am cautat de ceva timp un tabel sau ceva concret pe care sa scrie modalitatea de admitere, pentru ca am înțeles ca poți opta pentru media de bac la admitere, dar poți alege și sa dai concurs. Nu sunt însă sigură că opțiunea cu media de bac este reala, pentru ca nu am găsit nimic care sa clarifice acest lucru... Îmi poate explica cineva care sunt modalitățile de admitere la facultățile de la AC? Se da la toate proba de mate sau merge și media de bac la informatica?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Pe site-ul oficial al facultatii ai informatii aici (pentru admiterea la programul de studiu: licenta): https://admitere.ac.upt.ro/licenta/admitere/modalitatile-de-admitere/ Daca am observat bine la punctul 3 mentioneaza despre specializarea Informatica, iar aici ai informatii privind admiterea de anul acesta(pentru prorgamul de studiu: licenta) https://www.upt.ro/Informatii_admitere-licenta-2022_1536_ro.html. Trebuie doar sa ai rabdare sa cauti si sa citesti informatiile de pe site-ul facultatii.

2 răspunsuri:
| hackerman explică (pentru elemonis):

Vai, puteam sa jur ca am intrat aici, dar probabil nu m-am uitat cu atenție... Mulțumesc mult! happy

| elemonis a răspuns (pentru hackerman):

N-ai pentru ce. Mult succes la admitere!