| oXOrlando a întrebat:

Hello TPU,as vrea sa aflu opinia voastra,recent mi-a pus capac o situatie aici in tara, am un job intr-un call center unde castig cam 2700 de lei pe luna, dar as vrea sa plec in UK(am pre-settle si permis de conducere britanic)sa incep acolo o viata noua sa imi cumpar apartament sau sa raman aici?

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Poti sa incepi o viata noua in UK. Dar ai bani sa-ti cumperi un apartament acolo? De altfel, te incurajez sa pleci. Numai ca nu iti va fi usor la inceput.

| oXOrlando explică (pentru Vântulalb):

Salut am fost in trecut pentru ca am acea pre-sedere si permis britanic si nu am banuti de apartament as vrea sa imi iau prin loan sau mortgage.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar cu engleza cum stai?
Fiindca numai de cat de bine vorbesti tu engleza, depinde luarea unui job cu contract legal in UK.
Ai avut interviuri telefonice?

| Vântulalb a răspuns (pentru oXOrlando):

Ok! Eu in locul tau as pleca daca locul de munca ar fi sigur.