| Adrianaman3 a întrebat:

HELP! Cum sa incep, Ohh, this is a hard one. NU STIU CE FACULTATE SA FACCC! Am o personalitate singuratica, bipolara, nu pot lua o decizie, ma razgandesc mereu. Am vrut la arhitectura, la cea militara poate pe mate/management sau turism ca am 2 atestate ca am facut practica in afara, poate la politie...etc. Problema e ca nici nu stiu toate tipurile de facultati ca sa am o idee daca stiti tipuri de facultati, profiluri si sa imi spuneti despre ele orice.

3 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

De ce intrebi asta pe TPU cand poti cere ajutor profesional din partea cuiva care lucreaza in domeniu?
Exista teste grila in proiectarea carierei pe care le poti face si afli ce iti place mai mult.
Daca suferi de depresie( ai spus ca esti bipolar) poti merge la un psiholog sa te ajute.

| Bizon95 a răspuns:

Daca esti personalitate bipolara atunci iti dorim o zi buna, orice ai alege cand intra cealalta personalitate o sa faca rahatul praf
asa ca, intai rezolva problema bipolara si apoi gandeste-te la facultate!

| Adrianaman3 explică (pentru PsyhoChild):

Am facut teste dar toate dau diferit sunt mai in ceata