| DjJoeikka a întrebat:

Hey! Am 14 ani si inca deacum tot imi fac probleme ce o sa devin! Pe mine ma tenteaza sa ma fac arheolog, dar am auzit ca in Romania nu is platiti asa de bine si caut meserii care mi se potrivesc si sunt platite intr 2500-3000 lei. Pareri?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți să-ti faci tot vise, visele sunt gratuite, dar un lucru rămâne cert: până la vârsta de 18-19 ani ți se vor perinda prin gând sute de meserii, de alegeri. Să nu crezi că opțiunea ta de acum va fi valabilă și în viitor. Gândirea va evolua, vei ajunge ce nici nu visezi big grin!

19 răspunsuri:
| bossdebossmafiot a răspuns:

Ai putea sa devii gigolo. eu asa am facut!

| Kids_Alina_1990 a răspuns:

Doctor dar te duci in alte tarii! Aici in Romania nu cred ca gasesti!
Funda?

| DEBrown a răspuns:

Daca vrei bani, du-te in strainatate...dar trebuie sa fii foarte bun in domeniu pentru a prinde un post bun.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru bossdebossmafiot):

O, Doamne laughing! Vezi să nu fii unul de doi bani ca Rob Schneider!

| stefan009 a răspuns:

Fate mecanica-auto la Timisoara la meseria asta se plateste forte bine 3053 cam asa sau mai mult nu sti!

| Flynn2001 a răspuns:

Crede-ma in Romania poti aveaun astfel de salariu doar daca esti un sef sau ceva. Nu te gandesti sa pleci in strainatate?

| Fulbaster a răspuns:

Pai poti sa lucrezi la un radio sau la o televiziuene dar si in potica esti platit destul de frumusel, dar cred ca mai bine ai putea sa pleci in strainatate pentru ca oamenii sunt foarte bine platiti acolo.

| DariaSabina a răspuns:

Incearca avovat!

| d3javw a răspuns (pentru bossdebossmafiot):

Ce raspuns de cocalar bastraight face mult norocwinking

| SAMM0603 a răspuns:

Degeaba iti pui tu in gand ce vrei sa fii. Nici nu ai inceput liceul. Cand vei ajunge la liceu, in functie de profilul la care vei ajunge iti vei dezvolta o anume atractie pentru un anumit domeniu. Eu sunt in clasa a 10 si inca nu stiu ce sa fac. Abia in a 11-12 o sa ma gandesc. Pana atunci sa vad la ce ma descurc cel mai bine pentru a fii si usoara munca si placuta. Sarbatori fericite:*

| xBebee a răspuns:

Nu stiu ce pasiuni ai dar am cateva meserii pentru tine
-doctor [ eventual chiururg]
-psiholog [ la inceput iti vor trebuii bani pentru un cabinet, dar apoi sa zicem ca vei avea 20 de consultatii pe zi, fiecare 100de RON]
-arhitect [se castiga foarte bine]
-jurnalist
-avocat
-judecator
-anticar
-politist
-ghid turistic
-crainic Tv
-stuard[ dinacela care merge in avion]
-farmacist
-fotbalist
-inginer
-hair stylist
-manager
-casier
-functionar bancar
-contabil
-informatician
-politician
-doctor plastician
Exista multe meserii, vei avea timp la liceu sa vezi ce iti place cel mai mult sa faci.Acum doar viseaza, si vei vedea ca totul vine de la sine daca inveti mult si ff bine.

BAFTA multa iti urez. FUNDITSSA/

p.s. Poti pleca in strainatate pentru aceste meserii daca consideri ca in Romania nu reusesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Spitz10 a răspuns (pentru bossdebossmafiot):

Ba esti cel mai cocalar om posibil.Manelistu dracu care esti.Cocalarii nu au ce cauta aici, si nici pe internet.Ramaneti la radioruile voastre din 1900.Toti vreti numa sa il pupapti in p.a pe guta si restul retardatilor de manelisti.Auzi la el gigolo....nici macar nu e o meserie cersetorule....stai toata ziua in piata si cerseti tigane.Si cei cu fata aia a ta de urangutan retardat cu scorbut? De vin sa iti dau 2 laterlae de bag in spital.Pe toti cocalari retardati ca tine ia-s pune la perete si vas da o talpa-n gura si un glont in ceafa de retardatii p.di. Tiganu dracu care esti cu tot familionu tau de tigani.

| myruna2012 a răspuns:

NU AI CUM IN ROMANIA!

Du-te in alte tari gen Spania, Italia...

Daca tie iti place arheologia de ce nu te faci arheolog?

(ZIC SI EU)

| HinaOnBike a răspuns:

Pai daca nu vrei arheolog, fa-te geograf sau progreseaza in domeniul medicinei. Avocatii is platiti iarasi bine dar nu cred ca te intereseaza asa ceva.Na in fine, sper ca te-am ajutat.

| robo888 a răspuns:

Pai
mai bine sa fi ginecoloaga sau arhitecta... mama asa o facut si o platito in eurowinking FUNDA?

| Teylo a răspuns:

Nu stiu ce preferinte ai tu.
Ai putea lua in calcul, anumite joburi.
Daca spui ca ti-ai dori arheolog, indreapta putin balanta, profesor de istorie.

| Resurrection a răspuns:

Pai daca te pricepi in acest domeniu si iti place de ce sa nu te faci? nu?

Bafta!

| DjJoeikka explică (pentru Spitz10):

Tigan iti faci neamu tau... tuti gatu matii ...TPU nu este pentru redusi mintali k tine, NOOB big grin