| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Am fost admisă la un job pe care mi-l doream și pentru o luna sunt in perioada de proba. Ce sfaturi aveți pentru a trece cu bine? Credeți ca perioada de proba este una stricta sa zicem? Poate ați trecut și vor prin asta happy

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Felicitari pentru job! Perioada de proba nu e de speriat, vor sa vada cum te acomodezi cu noul loc de munca, ce stii sa faci, ce trebuie sa inveti, e o a is si tu sa vezi da a vrei sa lucrezi acolo etc. Sfaturi nu sunt decat cele obisnuite: fii amabila si politicoasa cu colegii dar nu le spune prea mult despre viata ta personala, daca vor sa iti arate ceva sau sa te invete ceva nu spune nu, daca nu stii ceva intreaba nu te baga in barfe. Lucruri ce tin de bun simt, le stii si tu.

| Aneliese12 a răspuns (pentru Eireann):

Mulțumesc! Sper sa fie bine!