| PeeWee96 a întrebat:

Hey!
Aș vrea părerea cat mai multor persoane.
Credeti ca daca sunteti mai lenti dar in acelasi timp va faceti treaba foarte bine va "afecteaza" la locul de munca?

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

În general se cauta persoane care muncesc bine și rapid.
Însă eu am aplicat la un loc de muncă și am arătat tot ceea ce pot. Am fost rapida și muncitoare nici pauze nu luam.
Și să învățat cu mine asa. Și dacă stăteam puțin începea sa facă gura.
Și mai ales ca te pune sa muncești pentru 2 persoane dacă vede ca ești rapida sau muncitoare.

Deci răspunsul meu la întrebarea ta este ca da este mai bine sa fi puțin leneș și sa faci treaba cum trebuie.

10 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Depinde unde lucrezi si ce trebuie sa faci.

| sIncognito a răspuns:

Parerea mea e ca depinde de munca prestata. In privinta muncii fizice, se cere rapiditate o data cu eficienta. In privinta ''muncii cognitive'', pentru cerinte care cer analiza/calcul/creativitate (si alte procese) consider ca meriti sa nu fii grabit. Daca ambele sunt incluse, se prefera o performanta la un nivel mediu in viteza...

Modalitatea catalogata potrivita si urmarile abordarilor considerate ''nepotrivite'' sunt strict legate de asteptarile angajatorului si de natura job-ului.

| Rainbow757 a răspuns:

Depinde mult si de cerintele angajatorilor si de rabdarea lor. Dar majoritatea vrea sa fii cat mai eficace si eficient in acelasi timp. Cu timpul vei invata cum sa faci treaba cat mai repede si va fi un fel de rutina pentru tine.

| mgtow a răspuns:

Din contra, firma plateste mai mult pentru ca facem economie la motorina, eu nu dorm pe drum cum fac altii de merg in 80 km/h dar ajung devreme si plec acasa mai repede. Asa merge treaba la englezi incet si bine fara graba.

| wpetterssone a răspuns:

Pentru mine, pentru meseria mea, viteza de reacție este foarte importantă. Cât timp sunt în post, viața a aproximativ 28 000 de oameni poate depinde de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Eu nu stiu daca tu ar trebui sa conduci un camion, pe drumurile publice, in uk, la felul cum pui problema.
Cine doarme? Mergi cu cat poti, si legal, ca sunt camere peste tot.
Unde mergi tu cu 80km pe ora, cand in uk e in mile?
In uk nu e asa, ca mergi mai repede si ajungi mai repede, ca e plin de camere pe autostrazi. mergi cu cat trebuie legal.
Plus ca ai incarcatura, poate ai paletii naspa si nu ii dai goarna.
Ce fel de sofer esti tu nu stiu. N-am mai vazut asa. happy sincer.
ce tir conduci tu si pe ce autostrazi? si pentru ce companii? ca ma faci sa ma ingrijorez sa sun la companie happy
nu de alta, da sa nu ma loveasca vreunu de-asta care " nu doarme la volan" si "nu merge cu 80, merge cu 160, ca sa ajunga mai repede acasa.
In viata mea, de atatia ani de cand sunt aici, n-am vazut vreodata, un lorry, sa mearga peste limita de viteza, sau pe banda doi.

| anonimg a răspuns:

Mai bine mai încet și bine decât repede și prost și care duce și la deteriorarea sănătății.
Patronii care grăbesc muncitorii ar trebui dați afară din propria firma care au infiintat-o; iar firma să treacă la stat. happy
Iar dacă vreun supervizor țipă la tine să-i spui că nu lași nici pe tata și nici pe mama să țipe la tine, și de aceea nici el nu trebuie să o facă.

| Lioana a răspuns:

In cele mai multe cazuri persoanele lente sunt afectate de asta la locul de munca. Vor avea parte mereu de plangeri din partea celorlalti. Traim in secolul vitezei in care din pacate cantitatea conteaza mai mult decat calitatea.

| PeeWee96 explică (pentru anonimg):

Imi place cum gândești? Si mare dreptate ai!

| PeeWee96 explică:

Ma bucur că gândești așa! Si eu sunt de aceeasi părere!?