| vass19 a întrebat:

Hey
Cand ii a doua etapa de admitere la facultate?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Nu există a doua admitere la facultate. Admiterea începe prin luna mai pentru cei din promoţii anterioare şi se termină în jur de 28, 30 septembrie după caz. Există cazuri în care te poţi înscrie şi după 1 octombrie.
In schimb pentru cei care nu au dat licenta sau disertatia vara anului 2015 pot da in februarie daca se aduna un numar semnificativ de studenti. Dar la admitere nu exista 2 admiteri.

| vass19 explică (pentru Anonimuserr):

Si daca acum ii 14 septembrie mai pot da la facultate pana pe 30?

| Anonimuserr a răspuns (pentru vass19):

La ce Universitate şi facultate vrei şi de asemnea spune-mi dacă e privată adică să plăteşti taxa de înscriere şi anul de studii?