| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Ce domenii credeti ca vor urma sa se dezvolte in urmatorii 40-50 de ani?
Precizez ca aceasta informatie imi este necesara pentru alegerea facultatii.

Răspuns Câştigător
| AlexandraBeatrice a răspuns:

100% Medicina. Continua sa evolueze. Meseria de medic este una dintre cele mai vechi din lume. Fie ca i s-a spus doctor, vraci, vindecator, doftor, medicul a fost si a ramas o persoana importanta in viata societatii, fiind printre cei mai respectati oameni ai comunitatii. Cateva lucruri despre ce inseamna sa fii medic, puteti citi in randurile care urmeaza.

Citeste mai mult pe: http://stiri.acasa.ro/......-4969.html

Se castiga si bine si este foarte placut sa ajuti alti oameni.

4 răspunsuri:
| MissGrumphy a răspuns:

Categoric un domeniu bun este medicina!

| Outremer a răspuns:

Este trist, aşa, să vezi că unii oameni se ghidează după cerinţele publicului larg când vine vorba de viaţa, meseria şi alegerile lor. Oamenii ăştia se numesc sclavi.
Şi mai trist e, totuşi, faptul că ai pretenţia să prezicem ce va fi peste şi în decursul a 50 de ani.

| Wooo a răspuns (pentru Outremer):

Ia zi draga 'prezicatoare'
ce hartie folosesc? ai vreo idee?

| Wooo a răspuns (pentru Outremer):

Lasa draga... nu mai fii trista! treci si fa shaorma!