| Kanpeki a întrebat:

Hey. In ce tari e cel mai bine platit un arhitect?

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Germania, Marea Britanie, Franța.

| untu a răspuns:

Iti iubesti meseria sau salariul? Daca iti iubesti meseria fa-ti datoria cum trebuie si munceste cat de poti de mult, chiar sa faci si orele suplimentare ca sa obtii un salariul mult dorit!

| Kanpeki explică (pentru untu):

Sincer le iubesc pe amandoua dar nimanui nu cred ca i-ar placea sa munceasca undeva unde nu e suficient de bine platit. In nici un caz nu o sa lucrez in Romania. laughing

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Marea Britanie 48.000 euro/an
Germania 46.000 euro/an
Luxemburg 46.000 euro/an
Danemarca 42.000 euro/an
Austria 42.000 euro/an

| Kanpeki explică (pentru Anonimsiatat0):

Am vazut undeva pe net ca in America e peste suta de mii de dolari pe an. Eu ma gandeam sa lucrez in New York dar credeam ca exista tari in Europa unde se plateste mai bine.