| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume ce parere aveti despre acel coleg care știe foarte multe în domeniul sau și a cărui cunostinte ar ajuta foarte mult compania unde lucrează, dar prefera sa le tina pentru el și atunci când e întrebat sau pus sa facă ceva se preface ca nu știe și cere ajutor ca sa nu se dea de gol? De exemplu, șeful se pregătește pentru un audit și nu cunoaște toate procedurile în schimb colegul respectiv știe totul ca la carte (șeful nu știe asta) dar se preface ca nu știe și e foarte atent sa nu se dea de gol și pentru orice chestie pe care o știe deja el face pe prostul și întreabă pe alții ca sa nu se prindă lumea ca el știe.

Răspuns Câştigător
| NataLee a răspuns:

E prost plătit și în earca uneori sa facă șmechere li sa obțină mai mult. Am văzut și persoane care în momentele importante își lua concediu ca să demonstreze că fără el?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E prea prost platit.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru suntserios):

și dacă ar fi super bine plătit dar tot continua sa facă așa?

| blackann a răspuns:

Tine pentru el pentru ca e un taran mu*st