| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, voua va trebuie scoala si facultate ca sa va descurcati mereu in toate?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Ma descurc mereu în toate.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă vacă grasă, tu cauți un pretext să abandonezi școala?

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru sierra1):

Eu am facut scoala demult acum sunt mandru angajat

| Xenow a răspuns:

Ai ascultat prea multe manele asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza sa ai studii, dar fara scoala vietii esti mancat de societate si cu studii superioare. cunosc persoane cu 8 clase care o duc foarte bine si cu faculta care s praf, nu reusesc sa se integreze. dar acum e ok sa ai ambele.

| GeorgeHateMath a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce ai poza cu hatz john?

| sierra1 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Oricum, suntem singuri că in direcția asta bați...

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru GeorgeHateMath):

Este idolul meu

| CodrutElian1990 a răspuns:

O sa va expun o situatie care a aparut in Flacara lui Paunescu, inainte de revolutie. Mi-a dat articolul tatal meu.
Intr-o intreprindere a plecat inginerul sef de sectie si a ramas - pana vine alt inginer - sa-i tina locul un maistru. Fiindca sectia mergea bine, conducerea s-a schimbat, iar maistrului i se zica tov inginer, toata lumea considera ca este cu adevarat inginer. Di sef de sectie a fost numit pe functia de inginer sef, apoi director de intreprindere. Treburiele conduse de el, mergand foarte bine, a fost numit director de centrala (Centralele erau formate din toate intreprinderile de acelasi profil: ex. minier, metalurgic, textil etc.) Fiind sef i se cerea respectuos sa aduca diplomele de studii care lipseau de la dosar, dar el nu le-a adus. Fiind evidentiat ca sef de centrala a fost propus pentru ministru adjunct si i s-au cerut documente, dar a fost si verificat, deoarece intra in nomenclatura de stat. In acest mod s-a dovedit ca nu avea decat 8 clase si scoala de maistri de 2 ani de zile.
Dar in toate functiile avute treburile au mers foarte bine. Si Paunescu punea intrebarea: cum ar trebui sa se procedeze?

| GeorgeHateMath a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Degeaba ii explici ca domnul vaca nu intelege.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GeorgeHateMath):

Inainte de revolutie (cand bancurile cu "conducatorii" si "organele" erau interzise), in compartimentul unui tren unde era un singur cetatean intra un al doilea. Intra barbatii in discutie si la un moment dat cel mai vechi in compartiment intreaba:
- Va plac bancurile, pot sa va spun cateva?
- Atentie ca eu sunt militean, ii spune al doilea.
- Nu-i nimic, o sa-l repet pana il intelegeti, ii spune primul.

| GeorgeHateMath a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Bun laughing)