| catalinaicg a întrebat:

Hey sunt ceva ingineri constructori printre voi? :X

10 răspunsuri:
| catalinaicg explică:

Sau studenti la facultatea de Constructii? happy

| geotechnical a răspuns:

Da sunt tongue spune te pot ajuta cu ceva?

| catalinaicg explică (pentru geotechnical):

Iti place ce faci si ai ajuns sa lucrezi?

| geotechnical a răspuns (pentru catalinaicg):

Stii cum se zice ca "incalcite sunt caile Domnului" o sa incerc sa fiu cat mai concis sa iti explic cum sta treaba scurt si la obicet.
Cand am inceput eu facultatea de bine imi amintesc 2007 era "epoca constructiilor" se construia pe unde se apuca, erau cautati stundeti de la constructii de pe bancile facultatii, cand eram in anul 1 cei din anul 3 isi permiteau sa lucreze si era programul mai lejer ca faceau 5 ani la licenta, si era si de lucru atunci, pacat de aceea perioada, dupa aia prin 2008-2009 a venit asa numita criza economica ce a lovit din plin sectorul constuctiilor, pe cand am terminat eu constructiile mai exact civilele viata grea am prins de lucru foarte greu si cine isi gasea era pe pile, cunostinte, relatii (vechiul P.C.R) eram suparat ca nu imi gaseam de lucru eram suparat ca am pierdut 4 ani din viata si in care am invatat nu am tras chiulul ca si altii colegii laughing)) aveam media in jur de 9.50 pe 4 ani de facultate si 9.60 la licenta, necajit fiind am zis haide sa ma incriu la masterat am dat admitre a fost floare la ureche ma pasiona geotehnica, am intrat la Inginerie Geotehnica la masterat, chiar imi place ceea ce fac la masterat ca ii pe un anumit domeniu dar simnteam ca lipseste ceva din mine si m-am inscris la a doua specializare la C.F.D.P.(cai ferate drumuri si poduri) imi placea partea de infrastructuri.De lucrat am lucrat cam 6 luni intr-un laborator geotehnic dar nu era lucru ca doar vreo 4 ore ca trebuia sa ma duc la facultatea la cursuri la laboratoare etc si asa se prezinta viata mea din 2007 de vreo 5-6 ani tot la scoala si inca nu am terminat tongue sper ca nu te-am plictisit
Poti sa ma intrebi ce doresti cu tot ce stiu te ajut tongue

| catalinaicg explică (pentru geotechnical):

SI eu sunt la Inginerie Civila anul 2 happy in Timisoara. Tu unde ai facut facultatea?

| geotechnical a răspuns (pentru catalinaicg):

Cluj-Napoca sau cum zic "prietenii" mei maghiari "Kolozsvar" happy

| catalinaicg explică (pentru geotechnical):

Bun si nu ai gasit sa lucrezi? ai facut o sectie speciala in alta limba sau romana?

| geotechnical a răspuns:

In limba romana am facut, nu am facut in engleza ca era si aceasta posibilitate dar nu am optat pentru aceasta iar cu lucru acum nu am gasit si daca gasesc ii greu sa ma accepte ca cere cate 2-3 ani uneori si 5 ani experienta iar acesta ii o piedica pentru mine ca nu am aceasta experienta ca abia am iesit de pe bancile facultatii ceea ce nu inteleg acesti domni numit patroni, iar eu nu sunt genul cu pile, cunostinte si relatii daca ii sa ma ia cineva sa ma ia pe cat stiu si pe cat sunt capabil sa fac happy

| catalinaicg explică (pentru geotechnical):

Da-mi id-ul tau de mess

| geotechnical a răspuns (pentru catalinaicg):

Tamasan.vasile@yahoo.com