| anonim_4396 a întrebat:

De mică mi-am dorit să fiu actriță dar niciodată nu am discutat aspectul asta cu parintii mei. De ceva timp (de 4 ani) învăț să pronunț cuvintele in engleză cu accent specific englezilor si am observat progrese foarte mari. Peste 2 ani intru la facultate iar eu aș vrea sa merg in Anglia la o facultate de actorie si film. Inca nu m-am gandit la ce facultate ma voi duce, dar nu stiu cum imi pot convinge părinții sa ma lase sa imi fac facultatea in Anglia. Aveti idei cum pot aborda subiectul cu parintii mei?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pana la varsta asta nici nu ai pomenit de actorie parintilor tai, faptul ca o sa te duci din senin la ei sa le zici ca vrei sa te faci actrita o sa fie cam ciudat. Probabil sa o inceapa sa rada si nu o sa te ia in serios la
inceput. Dar important e sa te poata sustine financiar, asa mai intai vezi daca te-ar putea sustine sa faci facultatea in Anglia, pentru ca unele costa si cateva zeci de mii de lire pe an.

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Te pot sustine financiar?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe prietenul tău Google.
Scholarships for Romanian students in UK.
Scrii, faci cerere, obții bursa.
Anunți pe părinții tăi că ai bursă în UK. Sigur o să te lase.

| Cleopatra190 a răspuns (pentru Yuoia):

Daa

| Yuoia a răspuns (pentru Cleopatra190):

Atunci e simplu: Mama, tata, faceti-mi moftul: vreau sa fiu actrita. Si faci o mutrita alintata, joci putin teatru in fata lor. Se vor prinde imediat.