| April27 a întrebat:

Trec a 5-a A si as vrea sa ma pregatesc.Cam ce materii se fac in plus in a 5-a adica in a 4-a le-am avut pe : mate,romana,religie,istorie,stiinte,georgafie,engleza,mu zica, desen, ab.practice.optional si lectura. Ce mai am si ce nu mai am in clasa a 5-a pentru ca vreau sa fiu pregatita.Plus ca se vor schimba multe...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei avea:dirigentie,matematica,romana,religie,istorie,in loc de stiinte biologie,geografie,engleza,franceza sau germana, muzica, desen, sport, romana optional, ed. tehnologica si informatica.Acestea vor fi materiile.

10 răspunsuri:
| Georgiaanat a răspuns:

In loc de stiintee o sa fiee "Biologie". Stai ca nu-mi vin in cap la oraa asta. O sa mai ai franceza sau germana. Tehnologie. Sii cam atate stiu la ora asta. Abia m-am sculat. Deciii.

| Teodora11 a răspuns:

Păi cam astea sunt toate materiile. La biologie mai poţi face botanica! La istorie poţi învăţa despre oraşele Antice! Iar la restul să înveţi în continuare să fii pregătită. Mult noroc!

| clin a răspuns:

Faci biologie, tehnologie, dirigentie si franceza/italiana.

| Deutza4747 a răspuns:

Ti se vor lua stiintele si iti va veni biologia
eu trec pe cls a 6a asa ca stiuwinking

| hey97 a răspuns:

Sa vezi prin a 6 incepi cu fizica in a 7 cu chimia si latina

| Uraniu a răspuns (pentru hey97):

Latina e doar in a 8-a.

| MCRgurl a răspuns (pentru hey97):

Prin a 8-a ai latina, prin a 7-a ai engleza sau franceza sau italiana sau germana.

| Pisicutaaaa a răspuns:

Exact cam astea sunt toate materiile! Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| motanita14 a răspuns:

Pai avand in vedere ca treci 5 cu trec si eu love struck pai pregateste-te bine pentru Mate te pricepi la desen? desenezi bine atunci fii pe faza ca geografie invata istorie de asemenea lectura sper ca citesti bine in 5 o sa ai: biologia.ed. tehnologica, si limbi straine franceza ori germana eu o sa fac germana love struck happy si cam va fi greu ca trebuie sa te obisnuiesti bine nu am experienta, dar imi imaginez cum va fi bucura-te de vacanta :* succes :* :p