| leonte55675 a întrebat:

Hey, vreau sa merg la o facultate de mate info in Bucuresti dar nu stiu deloc matematica si nici informatica, e vreo facultate care sa nu iti ceara aceste cunostinte ci sa te invete ei? Sa fie din Bucuresti, multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Daca vrei mate-info te invit la Universitatea Bucuresti, Facultatea de Matematica-Informatica pe specializarea Informatica. Dar, de matematica nu scapi, chiar daca te duci la alta facultate pe Automatica (UPB), de ex, sau Cibernetica (ASE).

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei la facultatea de matematica dar nu ai habar de ea? Sigur ai ales bine!
La ASE cred ca te invata economia de la 0. Vad ca astia nu dau examen din matematica cum se da la politehnica. La ASE au si specializare in contabilitate daca nu ma insel, acolo faci matematica.
https://admitere.ase.ro/licenta2020/index.asp
Dar la o facultate de matematica si informatica sau politehnica chiar nu te vad. Daca nu ai habar de ea ce sa faci printre persoane care au luat 10 la matematica la bac?

| sierra1 a răspuns:

Fără mate de-acasă, (apropo, ți-ai luat bacu?) te pierzi pe drum

| leonte55675 explică (pentru sierra1):

Sunt a 11-a, oricum, ma intereseaza mai mult partea de programare ca la mate ma descurc oarecum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara matematica nu ai unde sa te duci sa inveti programare

| sierra1 a răspuns (pentru leonte55675):

Spuneai: "nu stiu deloc matematica", decide-te

| sierra1 a răspuns:

Eu îți propun să-ți stergi singur mizeriile!