| KoA a întrebat:

Heyy TPU, anul viitor vreau sa ma angajez intr-un loc stabil și as opta pentru armata așa ca am si eu câteva întrebări dacă ma poate ajuta cineva
1) Eu fac matematica m2 și după ce termin cu bac-ul as vrea sa ma înscriu la o academie militară si din câte am înțeles se da matematica m1.așa ca am vreo șansa dacă fac vreo 3-4 luni de meditații sa reușesc sa intru?
2) Voi ce îmi recomandați?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

E o vorbă: "teoria, ca teoria, dar practica te omoară"! Deci, puteți fi tobă de carte, dar dacă la sport sunteți "0" barat, degeaba visați la o carieră militară! Mai degrabă, căutați un club sportiv cu activitate fizică, unde să vorbiți cu un antrenor care să vă pregătească fizic pentru admiterea la Academie. Iar, în paralel meditații! Altfel veți suferi un eșec răsunător!

| KoA explică (pentru romeo78):

Probele sportive sunt ușoare, nu se pune problema.

| romeo78 a răspuns (pentru KoA):

Cine v-a mințit despre probele sportive?
Nu uitați că sunt baremuri de timp, trebuie rezistență, căci se desfășoară pe parcursul zilei, e vorba de temperatura din ziua probelor, dacă plouă sau e arșiță! Nu uitați puteți pica la sutimi de secundă!

| KoA explică (pentru romeo78):

De aceea nu am menționat nimic despre probele sportive deoarece nu se pune problema