| MZc a întrebat:

Imi caut job si am primit 2 oferte. La o casa de pariuri unde e salariul mai bun, dar mediul naspa(bănuiesc eu) si la un magazin de haine unde e salariul mic, dar mediul mai placut. Ce ma sfatuiti sa aleg?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tot ai absolvit "literele" ce-ar fi să aplici pentru un job in invățământ. Acum, și incă vreo 10 zile, tocmai ce se impart posturile. Nu există să nu existe și pentru tine ceva...

| SingleForOne a răspuns:

Să te duci către mediul mai plăcut. Mai bine strângi cureaua o perioadă, strângi mulți bani în vreo câteva luni, faci un curs profesional, și ai mai multe șanse.
N-am lucrat într-o casă de pariuri, dar îți imaginezi că o să vezi tot felul de personalități "clasice" românești... Când o să te afecteze mental și în viața personală, foarte greu îți revii.

| Wr3nch a răspuns (pentru sierra1):

Nu merge asa lol. Daca nu a fost concurs in iulie nu o primeste la repartitii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bănuiești. Cât de plăcut sau nu mediul poți afla doar după. Eu m-aș ghida după salar.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Rili?
unde ai citit asta, in instrucțiunile fierbatorului de apa ramas in priza?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realist? Salariu mai mare. Suntem în mai multe crize economice, energetice etc etc. Eu o perioada in care trebuie sa facem eforturi pentru venituri care sa ne asigure un trai decent

| Wr3nch a răspuns (pentru sierra1):

Nu, in metodologia publică, de pe site-ul inspectoratelor școlare. Si in faptul ca am predat anul trecut, si am participat la concurs si repartitie? asa ca nu te baga in sea daca nu citesti inainte.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Rili - incă odată!

pentru informarea celor neinformați: In anumite etape ajung la post, chiar și necalificații. Așa că mai insistă oleacă pe tema dată. Chiar și FĂRĂ "concurs si repartitie"

| Wr3nch a răspuns (pentru sierra1):

Daca se tine concurs pentru necalificati. Ceea ce nu e obligatoriulaughing

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Cu alte cuvinte mi-ai dat dreptate. Mulțumesc

| haileewatson a răspuns:

Astea sunt job-uri pentru studenti sau persoane care nu vor mai mult de la viata (nu spun ca ar fi ceva rau in asta, dar daca stii ca poti mai mult...de ce nu incerci altceva)?