| ili97 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin o cantareata, dar nu am decat 11 ani.imi poate spune cineva cum pot ajunge cantareata?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii la un liceu de muzica, sa iei lectii de canto, sa participi la niste concursuri...restul va veni de la sine. Bafta! happy

61 răspunsuri:
| georgianacas a răspuns:

Si eu am 11 ani ia id-ul meu mitu_miau_la_tine pentru ca si eu vreau tot cantareata sa ajung mai vb

| flaviak a răspuns:

Trebuie sa te duci la castinguri sau la concursuri de acest gen si sa urmezi un leceu de muzica, dar depinde si de norocul pe care il ai. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa devin cantareat si am 16 ani dar tot in aceeasi situaiti ca a ta sunt si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am doar 10 ani si imi doresc sa devin cantareata. sunt maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa devin cantareata dar sunt in aceeasi situatie ca tine. in primul rand trebuie sa ai voce si dupa aceea sa particaipi la concerte.eu as vrea sa particip la concerte dar imi este rusine. noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa afli mai intai daca ai voce, dupa aceea sa urmezi cursuri de canto.Si dupa aceste lucruri sa mergi la concursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa devi cantareata trebuie sa muncesti mult trebuie sa te inscri la un liceu de muzica sa inveti cantece sa te simti ca si cum ai fi mereu cu fanin sa ai ambitie si eu vreau sa devin cantareata dar nu am cum daca vrea cineva sa ma ajute va rog frumossa uati idul meu fetita_alexandra2000 si ili97 bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa astepti pana la 20 de ani sau mai putin si trebuie sa canti frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am exact aceeasi problema doar ca eu am 12 ani. Daca ai voce(dar nu orice voce si una buna, asa ca a mea...glumeam)du-te la canto sau intra in corul scolii.Cand crezi ca esti pregatita inscriete la un concurs si asteapta sa te remarce cineva, daca nu straduiete sa castigi concursul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau am 10 ani.Eu cred ca pentru asta trebuie sa depui mult efort sa inveti bine notele muzicale... e. t. c cel mai important este sa ai auz muzical

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc acelasi lucru eu am ureche muzicala dar vocea nu este perfecta am lucrato mult fac canto de 2 ani la un profesor foarte bun si fac cu el uneori de doua ori pe saptamana si in rest cant foarte mult si acasa dar eu fac si pian si scriu si cantece ador muzica poate la fel ca tine de mult.Eu cred ca trebuie sa te stradui mult si sa iti faci o formatie si sa mergeti la un studio sa inregistrati niste melodii sa faceti un album si sa il postezi pe net sau sa il dati la un manager si restul va urma...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa devin cantareata dar am 12 ani si sunt in aceeasi situatie ca tine. sunt maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la o scoala de muzica si vei reusi sa ai incredere in tine ca eu asa am facut si acum sunt cantareata si eu am doar 8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si problema mea e ca nu am curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 11 ani si vreau sa fiu cantareata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna tuturor! si eu am 11 ani si sunt in aceeasi situatie ca tine, unul dintre visele mele e sa fiu ca miley cyrus! cred ca inainte sa te duci la cursurile de canto trebuie sa incerci sa iti lucrezi putin vocea acasa, eu asa fac pe meludiile lui hannah montana pe zi ce trece parerea mea e ca incep sa imi pac vocea frumoasa si cred ca ar trebui sa inveti sa canti si la un instrument, cum ar fi chitara. In orice caz daca imi poate da cineva un sfat, sa nu ezite. numele meu e Alexandra si daca vreti sa imi dati un sfat sa mentionati in comentariul vostru numele meu. MULTUMESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 11 ani dar nu stiu cum as putea sa ajung cantareata. var rog spuneti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai voce cum am eu ma numesc mihaela am 11 ani si eu vreau sa devin cantareata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc sa devin cantareata si am doar zece ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa cant. dc vrea cineva sa mi dea o mana de ajutor luati id meu laurik1995 am 15 ani va rog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu ma intreb acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este usor sa devii cautareata si eu imi doresc asta dar am 11ani.Asta este visul meu si parintii nu cred ca vor sa ma insrie la o scoala de muzica ca visul meu sa se indeplineasca, ar fi cel mai frumos lucru care ar putea sa mi-l ofere cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 12 ani imi doresc sa devin cantareata dar vocea mea nu e apreciata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei si eu am 11 ani si vreau si eu sa fiu cantareata. Profesoara de muzica mi-a spus ca am mari sanse. Cred ca si tu la fel. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii si pe mine ma macina acelasi lucru dar mama mi-a spus ca mai pot astepta si ca niciodata nu e prea tarziu eu mereu m-am comparat cu miley cirus dar conteaza si ce fel de voce ai sfat: gasaste un cantaret favorit a carui voce sa ti se potriveasca si canta pe melodiile lui, vezi sa cauti melodia respectiva pe youtube scriind la sfarsit karaoke sau instumental; fa vocalize si roag-o pe profesoara ta de muzica sa te ajute. cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa-ti urmezi visul tau dar cand vei avea 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai voce dupa aia sa vezi daca stii sa-ti compui versurile si melodia, trebuie sa mergi la un grup de muzicasi sa incerci sa canti la un instrument. oricum eu iti urez mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 % voce... trebuie doar sa ai fite...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha ha cine nu poate sa fie cantareata am o trupa si am doar 10 ani asa ca scuze draga sa stii ca nu e usor trebuie sa stii la un intrument sa canti eu cant la voce si la chitara clasica si bass aha ca hy hy kiss bafta