| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate explica cineva ce e mai exact Hustlers University?

12 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Universitatea Hustlers este o rețea de servere Discord separate. Fiecare are propria sa specializare unică, cu profesori dedicați. Specializările specifice includ: Crypto. Stocuri

| Ion976 a răspuns (pentru aditimus):

Sa fiu sincer azi e prima oara când aud de hustlers. Am dat de ceva pe net pe tema asta. Pai și cum vine asta? Gen sa plătesc eu ( sau cine o vrea ca eu nu ) niște " profesori " care sa aiureze ceva pe acolo și gata banu? În domeniul cripto deja am multe cunoștințe pe care le-am acumulat pe gratis de la alții mai buni ca mine. Dar mi se pare puțin asa sa ceri bani ca " profesor " pentru asta adică suna puțin a țeapă.

| Ion976 a răspuns (pentru Ion976):

În domeniul cripto treaba ( din punctul meu de vedere cel puțin poate greșesc da na...) ii simpla. Fie ești ( la modu general zic ) o persoana care ii sceptica de tot și toate și în cazul ala mai bine nu fie ești o persoana deschisa la minte și dispusa sa învețe singura noțiunile de baza întâi pe întrebi pe unu pe altul... auzeam acum ceva vreme de " guru " dinastia pe olx care cer câte 200€ ședința în care îți dau sfaturi în ce sa investești. Pai dacă asa sta treaba zău ca mi-ar conveni și mie asa. Ma contactează clientul, ii zic dea banu de la început sa nubfie surprize și după ii zic sa bage în ceva la vrăjeală. Dacă creste ma felicit singur dacă scade și pierde ii zic ca " asa mai e uneori și ca nu poți lrevedea totul " ( evident ca am zis la misto asta dar e plin netul de guru dinastia care ma ia scârbă numa când vad anunțuri de genul )

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru Ion976):

Ba da toti ganditi asa...voi nu intelegeti ceva..in viata nimic nu e gratis, e si logic sa platesti 50 de dolari ca aia nu iti explica ca la scoala asa de dragul de ati explica, ideea e asa ca oricat de prost esti tu poti copia ce fac aia, de ce sa stau cu lunile sa caut informati cand pot plati 50 de dolari.Stii ce nu intelege romanu, el crede ca daca ala iti cere 50 de dolari sa te invete ala te invata pe tine sa fi milionar nu nene, ala te invata sa faci acolo cateva mi.Dar important e ca bagi 50 de dolari si scoti mai mult.Suna a teapa sa ii dai astuia 50 de dolari, dar sa muncesti 8 ore ca papagalul pentru altul pentru 90 de lei cum suna?

| doctorandus a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Nimeni nu-ti poate garanta ca nu iesi in pierdere. Iar brokerii profesionisti joaca la bursa... banii altora.

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru doctorandus):

Nu,dar tu intri acolo platind 50 de dolari, adica vreo 200 si ceva de lei adica mai nimic de ce sa nu platesti 200 de lei ca sa inveti ceva de la aia o luna 2 luni pana intelegi fenomenul si dupa sa te descurci singur decat sa stai sa pierzi timpul, timpul e cel mai scump lucru pe bune chiar conteaza 200 de lei.

| doctorandus a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Si? In general "investitie" inseamna "poti sa pierzi toti banii", iar in materie de crypto este mult mai evident asta.

| aditimus a răspuns (pentru Ion976):

Degeaba ai cunostinte daca nu ai si diploma! happy

| doctorandus a răspuns:

A, spam? Rămâi fără internet.

| Ion976 a răspuns:

Nu ma fa ratat ca nu ma cunoști tu pe mine. Cine a spus ca ma obosesc eu sa caut informațiile? Nici nu plătesc dar nici nu ma ma obosesc eu. Cunosc pe cineva care se pricepe foarte bine și îmi mai da sfaturi atâta tot

| Ion976 a răspuns (pentru aditimus):

Tot cu accesi mentalitate învechită... la ce *** îți folosește aceea diploma? Dacă eu am cunoștințele necesare si câștig bani profitul tot al meu rămâne cu sau fără diploma

| aditimus a răspuns (pentru Ion976):

In momentul cand vrei sa te angajezi sau sa iti deschizi o afacere prima data iti trebuie un act care sa ateste ca ai terminat ceva in domeniu.
Vino tu cu diploma ta si vin si eu cu diploma mea de mentalitate invechita sa vedem cine ia postul!